Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

DOM POD ACEROLĄ

wpisy na blogu

Ocieplenie fundamentów, ogrzewanie podłogowe, prąd

Data dodania: 2017-07-16
wyślij wiadomość

Trochę nas nie było na blogu, ale to ze względu na to, że ekipy zaczęły sobie z nas robić kpiny i po prostu przestali przyjeżdżać na budowę i odbierać telefony. A czas ucieka. 

Od ostatniego wpisu udało się zaizolować i ocieplić ścianę fundamentową, wykonać drenaż wokół domu, instalację odprowadzającą deszczówkę z dachu do oczka wodnego, wykonać przyłącze wody do budynku, wykonać przyłącze prądu do domu, rozpocząć układanie instalacji ogrzewania podłogowego.

Co do drenażu - poprowadziliśmy go na wysokości górnego poziomu ławy fundamentowej czyli tuż pod powierzchnią ziemi. Decyzja taka dlatego, że ziemia to glina i woda i tak głębiej ciężko przenika, a wiosną i jesienią największy problem jest właśnie z wodą zalegającą na powierzchni. Drenaż wyprowadzony do oczka wodnego o powierzchni docelowej 30m2 i głębokości maks 1,5m. Instalacja zbierająca wody opadowe z dachu wykonana jest analogicznie rurami pełnymi. Przyłącze wody wykonane standardowo - głębokość 1,3m. Całość robót zajęła 1 dzień, a ekipa zbierała się do tego chyba z 3-4 tygodnie notorycznie nie odbierając telefonów. W trakcie wykopywania oczka koparkowy zwiał - no i muszę szukać innej firmy do tego.

Przyłącze prądu to była największa zabawa, bo trzeba  było ręcznie robić przekop pod korzeniami dębu. Glina tak twarda, że od godziny 10 do godziny 12 udało mi się przebić może z 30 cm. Około 18 udało się zakończyć przekopywanie odcinka około 1 metra. Głębokość posadowienia przewodu między 1m-0,8m. Kabel puściliśmy w rurze od wody, pełniącej funkcję osłonową. Rura ma ścianki o grubości 0,5cm więc jest bardzo twarda i wytrzymała. W domu w końcu nastała światłość :)

W międzyczasie po oczyszczeniu, wyrównaniu i odkurzeniu podłóg rozpoczęto układać instalację ogrzewania podłogowego. Na chudziak położono dwie warstwy folii 0,3mm, potem styropian 7 i 8 cm, potem folia odbijająca i rurki ogrzewania podłogowego. Na piętrze będzie jedna warstwa folii i styropian 2+3cm.

A... no i na ściankach w spiżarni (w tym mini podpiwniczeniu) pojawiła się wilgość na ścianach i grzyb - hurra! źle wykonana izolacja. Temat do rozwiązania na później - szkoda czasu.

Drenaż

Drenaż

Przyłącze wody

Przyłącze wody

Przyłącze prądu

Przyłącze prądu

Do ręcznego przekopania miałem kawałek od słupka po prawej do skrzynki prądowej.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Folia ostrzegawcza kładziona na kabel po przysypaniu go najpierw warstwą piachu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pierwsza warstwa folii budowlanej na chudziaku.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pierwsza warstwa styropianu EPS 100 7cm.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Folia ekranująca pod ogrzewanie podłogowe

blog budowlany - mojabudowa.pl

Instalacja ogrzewania podłogowego

blog budowlany - mojabudowa.pl

Mamy nadzieję, że prace teraz ruszą i niedługo będziemy mogli wykańczać.

Hejka.



4Komentarze
Data dodania: 2017-07-16 12:42:49
Witam co do drenazu tez mamy u nas tylko ze my przyblizylismy rure maksymalnie pod sciane fundamentowa i mamy zrobiona otoczke z zwiru wokol rury,musze powiedziec ze po pierwszej jesieni i zimie zdaje egzamin polecam dla tych ktorzy maja podloze z gliniaste.
odpowiedz
Data dodania: 2017-07-16 20:42:44
Drenaz od frontu tylko idzie dalej, z reszty stron jest blisko muru. A czemu tak dalej zrobili tutaj to w sumie nie wiem. Od fronu bedzie spory podest i moze dlatego.
odpowiedz
Odpowiedź do pawelania88
Data dodania: 2017-08-22 22:01:37
u nas również eps100, 8 cm styropianu, znam takich co dają i 15 ... hmm jaka grubość wylewki? bardzo ładnie ykonana praca, i porzadek, super |:-))
odpowiedz
Data dodania: 2017-08-23 09:12:13
No u nas właśnie łącznie jest 15cm styropianu pod wylewką - jedna warstwa 7cm, a druga 8cm. Domy energooszczędne wymagają takich właśnie izolacji. Mieliśmy chęć na dom pasywny, ale to już nie na nasz skromny budżet. Myślę, że nasz dom będzie miał finalnie Ep w bardzo bliskich okolicach 30. Przed zgłoszeniem domu do użytku chyba trzeba zrobić charakterystykę energetyczną więc wtedy wyjdzie. Co do grubości wylewki, to wyszło przeróżnie - tak między 6,5cm a 8cm. A wydawało się na oko, że chudziak jest zrobiony w miarę równo.
odpowiedz
Odpowiedź do dubi1985
dom-pod-acerola
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 58316
Komentarzy: 110
Obserwują: 39
On-line: 9
Wpisów: 28 Galeria zdjęć: 89
Projekt DOM POD ACEROLĄ
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Bełchatów
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2018 czerwiec
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń
2016 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik