Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

DOM POD ACEROLĄ

wpisy na blogu

Elektryk umówiony

Data dodania: 2017-01-09
wyślij wiadomość

W niedzielę spotkaliśmy się z wybranym elektrykiem. Obgadaliśmy co gdzie ma być i jak jest w projekcie. Kilka zmian nanieśliśmy. Elektryk zaproponował nam dwa fajne rozwiązania. Pierwsze to włącznik w przedsionku, którym będzie się dało wyłączyć lub włączyć oświetlenie w całym domu - kiedy to się przyda? Kiedy wychodzimy z domu i przypomina nam się, że na górze w pokoju czy na korytarzu światła nie zgasiliśmy - wtedy cyk i wyłączamy światło w całym domu. Super.
Drugi pomysł, to takie specjalne gniazdko w kotłowni, do którego będzie się dało podłączyć agregat prądotwórczy na czas przerwy w dostawie prądu np. z powodu awarii sieci.
Elektryk wstępnie określił się, że wchodzi w przyszłym tygodniu jak tylko mrozy trochę ustąpią. W długi weekend mieliśmy temperatury -24 st.C. w nocy i około -20, -15 w dzień.
A tak, to sprzątanie wewnątrz, wizyty przedstawicieli handlowych od rekuperacji i innych tematów oraz czekanie na oferty.
W międzyczasie w naszej aceroli trochę się grzeje kozą i rąbie odpady desek na opał. Taki piecyk nie jest jednak na tyle wydajny, żeby zagrzać całe pomieszczenie jakim jest salon. Jak się mocno rozpali, tak żeby prawie cała rura do komina była czerwona, to ciepło jest może na 2-3 metry od kozy. Ciepłe powietrze jest chyba w całości wyciągane przez nieszczelny dach i drzwi w przedsionku, bo mimo grzania przez np. 2 godziny w dalszej odległości (np. 5m) cieplej wcale nie jest. Koza daje tylko tyle, że jak się zmarznie, to można przy niej stanąć na chwilę i się rozgrzać i dalej wracać do pracy. Albo tak zorganizować pracę, żeby pracować w pobliżu piecyka. Według producenta piecyk ten ma chyba 8kW i powinien wystarczyć na ogrzanie 180m2 powierzchni.. taaa. Rurę wylotową przedłużyłem o 1,5m, dużo więcej ciepła, polecam.
Dom pod acerolą piec szamotowy kozaDom pod acerolą realizacja budowaDom pod acerolą realizacja budowa


8Komentarze
Data dodania: 2017-01-09 16:38:53
U mnie nie dawała za wiele, do momentu jak ociepliłem poddasze. Wtedy dało się nagrzać do 25st i w zimę ekipa mieszkała tylko z tym sprzętem i dawała radę bez problemu. 20 st to był standard.
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-10 08:41:23
No właśnie też tak myślę, że dopiero zabudowa lub ocieplenie poddasza coś tutaj pomoże.
odpowiedz
Odpowiedź do jablonki
Data dodania: 2017-01-09 17:32:20
piecyk
Czy możesz pokazać czym i jak połączyłeś rure z kominem? Też na dniach będę montował taki piecyk i obmyślam jak to połączyć :)
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-10 08:36:22
Szczerze mówiąc, to niczym nie połączyłem. Po prostu rura jest wsadzona w otwór w kominie. Dookoła rury jest przerwa kilkucentymetrowa - ale ciąg jest tak silny, że nie ma chyba sensu tego uszczelniać. Podczas palenia aż wciąga płomienie głęboko do rury.
odpowiedz
Odpowiedź do martinpauza
Data dodania: 2017-01-10 14:35:28
Rura nie powinna dotykać ceramiki. Najlepiej upchać tam wełny.
odpowiedz
Odpowiedź do dom-pod-acerola
rafalw-k1
Data dodania: 2017-01-10 02:28:32
Co do wyłacznika przy drzwiach dobra sprawa ja bym zrobił jeszcze ze wylacza sie wszystko w domu poza lodowka i piece umnie jeszcze alarm tak mam zrobiony i oswietlenie zewnetrzne . A co do kozy to proponuje da.c jak najwiecej rur to bedzie ciepło
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-10 08:40:22
Dobra myśl-podsunę elektrykowi. Co do dłuższej rury, to obawiam się, że jak przesunę piec jeszcze kolejne 1,5 m to już może przeszkadzać w komunikacji. Ale muszę to sprawdzić.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
rafalw-k1
Data dodania: 2017-01-10 14:22:54
Jeszcze kupić z 2-3 WORKI węgla zasypać koze na noc na full i rano jeszcze bedzie sie palić
odpowiedz

Mamy okna i dach :)

Data dodania: 2017-01-01
wyślij wiadomość

Trochę nie pisaliśmy, ale to raczej z braku czasu.
Okna i dach już są!

Dach udało się zrobić tak jak planowaliśmy. Dekarz przyznał, że taki układ warstw dachu naprawdę ma sens i mu się to podoba. Odpada później praca przy ocieplaniu poddasza w postaci przybijania folii pomiędzy krokwiami, a i izolacja jest ciągła. Tak więc potem będzie taniej i sprawniej. Na jedno wychodzi, a zrobione jest solidniej w ten sposób.
Niestety przeciekają jeszcze kominy - nie udało się dekrzowi uszczelnić szczeliny dookoła kominów. To wszystko przez to, że zdecydowałem się na styropian jako ocieplenie kominów zamiast wełny. Gdyby była wełna, to potraktowałby taśmę ogniem i ładnie by przyłapała, a tak to musi opalarką walczyć. No nic, do poprawki.

Dom z oknami prezentuje się pięknie. Zdecydowaliśmy się na pseudo ciepły montaż. Typowy ciepły montaż w warstwie izolacji nas nie przekonuje - jakoś nie wyobrażam sobie okna ważącego 300 kg (fix w salonie) wiszącego na samych "listwach", po czasie to chyba by siadło. Okna będą zlicowane z murem, a potem styropian będzie lekko zachodził na profile. Zastosowane zostały taśmy paropszepuszczalne od zewnątrz, a paroszczelne od wewnątrz - lepione na klej hybrydowy - całość to rozwiązanie systemowe firmy Soudal. Wykonanie nie według zaleceń producenta (opis znajdziecie na stronie Soudal), bo był błąd w zamówieniu i taśmy były zakładane po montażu okien - ale w sumie takie rozwiązanie też wydaje się dobre.
W oknach gdzie będą parapety zastosowano ocieplenie podparapetowe ze styropianu XPS, aby uniknąć mostków termicznych. We wszystkich oknach balkonowych zastosowano tzw. poszerzone progi, aby zmniejszyć mostki termiczne (wysokość 4,5cm - większe są dużo droższe). Okna na profilach Veka Softline 7-komorowe, 82/82mm, trzyszybowe, współczynnik przenikania U szyby 0,5 W/m2K, natomiast całego okna 0,8 W/m2K (dla okna referencyjnego), trzy uszczelki.
We wszystkich oknach będą zamontowane rolety zewnętrzne w warstwie ocieplenia. Aby zlikwidować mostki cieplne pod roletami nad oknami pozostawiono szczeliny o głębokości ok.12cm i wypełniono je styropianem.

BARDZO WAŻNA INFORMACJ DLA BUDUJĄCYCH DOM POD ACEROLĄ I MONTUJĄCYCH ROLETY ZEWNĘTRZNE - NA PIĘTRZE W PROJEKCIE NIE PRZEWIDZIANO MIEJSC NA ROLETY !!! KASETA NACHODZI NA WIENIEC. SZCZEGÓLNIE PROBLEMATYCZNE JEST OKNO, KTÓRYM WYCHODZIMY NA BALKON - ZASTOSOWANO TAM BARDZO WYSOKĄ BELKĘ ŻELBETOWĄ JAKO PRÓG. ABY ZMINIMALIZOWAĆ MOSTEK CIEPLNY NAD OKNEM NALEŻY ALBO PODCIĄĆ WIENIEC NA OKOŁO 3-4CM W GŁĄB I WYPEŁNIĆ MIEJSCE STYROPIANEM GRAFITOWYM LUB XPS, ALBO NALEŻY ZBLIŻYĆ OKNA DO SIEBIE I WYKONAĆ ODPOWIEDNIE GŁĘBOKIE ZAGŁĘBIENIE BEZ INGERENCJI W WIENIEC.
ZWRACAJCIE UWAGĘ MURARZOM, ŻE OKNA BALKONOWE W POKOJACH PO STRONIE BEZ BALKONU SĄ NIŻEJ NIŻ OKNA W POKOJACH PO STRONIE GDZIE JEST BALKON.


No i kupiliśmy kozę :) Znaczy piecyk szamotowy.

Dom pod acerolą widok z zewnątrz - stan surowy zamknięty
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
Okna w salonie
Dom pod acerolą - stan surowy zamknięty realizacja - salon
Koza.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Taśmy Soudal oraz ciepły parapet XPS
Dom pod acerolą - realizacja ciepły montaż okien
PROBLEMATYCZNE OKNO - WYJŚCIE NA BALKON - WCINKA W WIENIEC
Dom pod acerolą - realizacja błąd w projekcie newralgiczne miejsce
Budowa rolety oraz sposób jej montażu z zachowaniem minimalnej warstwy ocieplenia.
Dom pod acerolą - realizacji. Budowa rolety zewnętrzej oraz sposób montażu.



3Komentarze
Data dodania: 2017-08-01 08:09:25
Fix
Witam, bardzo proszę o wymiary okna fix wraz z drzwiami przesuwnymi. Czy to jest całość? Dom jest piękny :)
odpowiedz
Data dodania: 2017-08-01 11:07:32
Wymiary całego otworu okiennego to 440x230cm. U nas zrobione jest tak, że otwór podzielony jest na dwie części po około 220cm - jedna część to okno fix, a druga część to okno dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem. Takie rozwiązanie jest o wiele, wiele tańsze.
odpowiedz
Odpowiedź do paulinadamian
tala  
Data dodania: 2018-02-08 20:51:05
Tez chcialam 4m okno ale nasz budowlaniec odparl na to ze nie ma dluzszych nadprozy niz 3m wiec odpuscilam cos mi tu nie gralo ale juz nie mialam sil wydzierac kolejnych zmian na sile teraz tak mysle ze chyba zrobil to po konsultacji z moim mezem ktory pewnie sie martwil o koszt jak to mowia juz po ptokach :p tak z czystej ciekawosci ile kosztowalo was to piekne okno tarasowe?
odpowiedz
dom-pod-acerola
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 58316
Komentarzy: 110
Obserwują: 39
On-line: 9
Wpisów: 28 Galeria zdjęć: 89
Projekt DOM POD ACEROLĄ
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Bełchatów
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2018 czerwiec
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń
2016 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik